ZARZĄDZANIE DIETĄ #7: Czy jaja są zdrowe?

Czy też zastanawiasz się, czy jaja są zdrowe a ich spożycie nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami? Czy osoby namawiające nas do jedzenia dwunastu jaj dziennie mają rację? Czy rzeczywiście cholesterol jest taki straszny? Zapraszam do wysłuchania najnowszego odcinka: podcast Zarządzanie Dietą. 

Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz!

Podcast Zarządzanie Dietą

Podcast Zarządzanie Dietą jest dla takich ludzi jak Ty – dla osób, które pracują na etacie, wychowują dzieci i generalnie próbują pogodzić zdrowe odżywianie i racjonalny tryb życia z ciągłą gonitwą. To kompromis między racjonalnym podejściem do diety, a innymi obowiązkami.

Będę opowiadać o różnych sposobach radzenia sobie z dietą, pomysłach i trickach dotyczących zdrowego odżywiania, a także omówię kilka ciekawych zagadnień związanych z dietetyką. Poruszę tematy okołodietetyczne, związane z żywieniem w chorobach, przekonywaniem rodziny do zdrowszego talerza, czy wreszcie strategicznym podejściem do odchudzania. 

Czy ten podcast jest dla Ciebie? Jasne, jeśli tak jak ja chcesz zjeść ciastko, mieć ciastki i nie przytyć od ciastków. To tak w skrócie. 

7/ Czy jaja są zdrowe? 

Epizod poświęcony jajom kurzym: czy powodują miażdżycę? Czy można je jeść bez limitu? Czy te ekologiczne są zdrowe? Zapraszam do wysłuchania tego odcinka!

Gdzie mogę posłuchać podcastu? 

Zachęcam Cię do zajrzenia na mój kanał i posłuchania odcinka a także zostawienia komentarza pod podcastem. Bardzo mnie tym zmotywujesz i zachęcisz do działania. 

Jeśli wolisz czytać…

To przygotowałam dla Ciebie transkrypcję odcinka poniżej. Planuję zawsze wstawiać transkrypcję, bo wiem, że niektórych i tak nie przekonam do tej formy przekazu. Zatem jeśli wolisz czytać, usiądź wygodnie! 

Transkrypcja odcinka 7/ Czy jaja są zdrowe?

Transkrypcja dostępna wkrótce 

2 Replies to “ZARZĄDZANIE DIETĄ #7: Czy jaja są zdrowe?”

  1. Od maja jestem na diecie redukcyjnej, teraz powoli z niej wychodzę na utrzymanie. Żeby pozbyć się kilkunastu kilo i lepiej się poczuć, radykalnie zmieniłam swoje nawyki, m.in. zaczęłam dużo więcej spacerować czy po prostu chodzić w różne miejsca zamiast dawać się wozić. 😉 W chodzenie się wkręciłam, ale czasami, zwłaszcza na powtarzalnej trasie, zaczęłam mieć potrzebę zajęcia czymś dodatkowo głowy. Poszukałam więc ciekawych podcastów na Spotify, żeby ten „przechodzony” czas był podwójnie pożyteczny. Ponieważ staram się dokształcać (jako laik) z tematów dietetyczno-fitnessowych, żeby zrobić jak najmniej błędów na nowej fit drodze życia, szukałam m.in. audycji z tej tematyki i tak trafiłam na Twój podcast. Od pierwszego odcinka bardzo dobrze mi się słuchało. Podajesz dużo praktycznych informacji, wybierasz konkretne, wąskie tematy, które wyczerpująco omawiasz, tak że łatwo potem sięgnąć do danego nagrania i odświeżyć sobie informacje na temat jajek, kawy czy metod dietetycznych – każde z tych nagrań będzie interesujące dla odchudzających się. Masz miły głos, składnie mówisz i dobrze się Ciebie słucha. 🙂 Tak więc szybko się wkręciłam; niestety odcinki szybko zlatują i teraz będę musiała czekać na nowe. Pewnie nie masz zbyt wiele wolnego czasu, żeby to wszystko przygotowywać i nagrywać, ale mam nadzieję, że czasami coś nowego się pojawi. 🙂 Ja chętnie posłuchałabym np. o tym, czy tzw. zdrowe słodycze faktycznie są zdrowe i w jakim zakresie sobie na słodycze pozwalać, albo o właściwościach prozdrowotnych konkretnych grup warzyw czy innych produktów żywnościowych. Albo o metabolizmie – jak go utrzymywać na optymalnym poziomie, jak sobie go nie rozregulować nieodpowiednią dietą czy stylem życia. Ale tematów zapewne masz wiele na podorędziu. 🙂 Bardzo motywujące jest to, że dzielisz się tym, jak sama walczysz o zdrowie. Przeczytałam właśnie Twoją historię i szczęka mi opadła, nie wiem, co napisać. Jesteś niesamowicie dzielna, trzymam kciuki za Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Dzięki za fajny podcast, blog i apetyczne zdjęcia posiłków na Instagramie (podczas diety coraz więcej jem oczami, skoro nie wszystko mogę w rzeczywistości ;)) i czekam na więcej!

    1. Agnieszka_Cieplowska says: Odpowiedz

      Dziękuję za ten wartościowy komentarz – właśnie myślałam, żeby nagrać coś o słodyczach i tym samym o tzw. zdrowych słodyczach 🙂 O metabolizmie też sobie zapiszę na moją listę pomysłów – myślę, że za 2 tyg pojawi się nowy odcinek. Staram się wrzucać chociaż 1 odcinek w miesiącu, ale dzięki takim komentarzom chce mi się więcej! Gratuluję wygranej walki o sylwetkę 🙂

Dodaj komentarz